Wgrywanie strony...

Studia prawnicze w Polsce.

Studia prawnicze w Polsce charakteryzuje duży stopień trudności, który nie wyraża się jedynie w ilości materiału do przyswojenia, ani jego trudności, ale także warunkami finansowymi. Koszt studiów prawniczych w porównaniu z innymi kierunkami jest wyższy.

Najczęściej na studia prawnicze decydują się osoby, które mają już w rodzinie prawników, a więc droga ich kariery jest już na starcie łatwiejsza. Wymogiem uzyskania dyplomu jest, jak na każdej innej uczelni, napisanie pracy magisterskiej w prawa, którą należy oczywiście obronić. Nie jest to łatwym zadaniem, a raczej bardzo wymagającym.

Pisanie pracy magisterskiej z prawa należy rozpocząć od wyboru tematu, który najlepiej przemyśleć starannie tak, aby nie ugrzęznąć w gąszczu przepisów, ustaw i artykułów, których nie mamy jeszcze opanowanych w dobrym stopniu. Nawet jeżeli przebrniemy przez taką pracę, może okazać się na obronie, iż natrafimy na pytania, które ujawnią naszą niedostateczną wiedzę w tym zakresie.

Praca magisterska z prawa wymaga odpowiedniego przygotowania, także pod względem doboru literatury fachowej, interpretacji i przykładów jej wykorzystania na sali sądowej. Dlatego do napisania takiej pracy należy przygotowywać się dużo wcześniej.

Studia prawnicze w Polsce. Jakie są po nich perspektywy?

W przypadku zawodów prawniczych ważne są posiadane koneksje. Taka jest powszechna opinia. Z racji tego, że w przypadku zawodów prawniczych jest potrzebna aplikacja, dostęp do zawodu jest utrudniony. Należy się liczyć z tym, że w przypadku braku dostania się na aplikację, trzeba będzie szukać pracy gdzie indziej. Uniwersytety w ostatnich latach wypuściły tysiące prawników. Podobnie jak w przypadku wcześniej ekonomistów czy specjalistów z marketingu, mało kogo interesowało, gdzie ci ludzie znajdą pracę. Rynek prawniczy w Polsce jest obecnie mocno rozdrobniony i nasycony. Aby przebić się na tym rynku, należy wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie praca. Taką wąską specjalizacją mogą być np. sprawy rozwodowe lub prawo autorskie. Jeśli prawnik nie znajdzie pracy w zawodzie, wówczas może realizować się na innej płaszczyźnie. Obecnie na rynku pracy bardzo poszukiwane są osoby do pracy jako przedstawiciel handlowy. Opcji pracy dla prawnika jest multum.

Oferty pracy

Dodaj komentarz